Ve skrytu mysli V.

3. ledna 2013 v 23:37 | Ilay |  Ve skrytu mysli
Taaak a je to tuu..xDD myslím, že toto bude definitivně předposlední dílek, tak si ho náležitě užijte a já doufám, že se vám bude líbit i ten poslední..xDD Myslím, že jsem se sebou celkem spokojená..xDD Protože se mi podaři nejspíš ten slib dodržet, soo uvidíme..xDD ale já doufám, že se vám tahle povídka líbila..xD
A dost kecošuu, pod perexoškem to na vás čeká ***-***Posadil se do pohodlného křesla, vzal si nabízený čaj a poděkoval.
"Včera, kdy jsem na Harrym zase zkoušel nitrozpyt, objevil jsem známky jeho myslí, ale..." Na chvíli se odmlčel, jak jim měl říct, že Harry už se možná nikdy nevrátí a pokud ano, že už možná nebude nikdy sám sebou.
"Nevím, jestli dokážu jeho mysl vrátit do normálu, on je, on... Uzavřel se do sebe kvůli tomu, že duše Toma Riddlea, kterou zabil, tam teď umírá a on ji nechce opustit, stále si to vyčítá." Odložil hrneček a zadíval se do nevillovy tváře.
"To mi chceš říct, že se stalo tohle jen kvůli jeho smradlavé duši?!" Byl naštvaný, ale co mohl dělat, jedině se spoléhat na tohohle zmijozela.
"Obávám se, že ano, tahle duše byla s Harrym celý jeho život. Nevíme jakou částí ho ovlivňovala, možná to byl ten poslední kousek dobré duše, možná nad Harrym bděla, nevíme, co se v jeho nitru odehrávalo, musím se ho na to zeptat. Chtěl jsem vám to říct, abyste věděli, že přece jen se ještě dá něco dělat, teď musím jít k němu." S těmi slovy se přemístil přímo z jejich domu.
"Myslíš, že dokáže Harrymu pomoct?" zeptal se s nadějí v hlase své ženy, ta jej na oplátku ale objala a nic neřekla. Nikdo nevěděl, jestli ho někdo vůbec dokáže zachránit, odteď už museli jen doufat.

Draco se přemístil do nemocnice a zamířil si to do harryho pokoje. Každý den, když se vracel, mu připadalo, že jej to k němu táhne víc a víc, musel, ne chtěl s ním trávit co nejvíc času, chtěl ho zachránit, ale nechápal sám sebe, nevěděl proč. Stále si namlouval, že mu chce jen zachránit život, nic víc, ale už delší dobu mu svědomí říkalo, že to není jen kvůli tomu. Zamiloval se do něj.
Raději nad těmi myšlenkami zakroutil hlavou a s malým úsměvem na rtech vešel do pokoje.
"Ahoj, Harry, tak mě to zase máš, já víš, doufám se, že tě dokážu zachránit." Řekl tiše a opět jej objal. Cítil lidské těplo sálající z druhého těla, bylo mu to tak příjemné, chtěl by takhle zůstat navěky, ale nejprve, než si to bude moci dovolit, možná, ho musí zachránit.
Posadil se na turka naproti němu a začal. Teď už přesně věděl místo v jeho mysli, takže netrvalo dlouho a opět se dostal k té podivné šedé hmotě.
"Harry? To jsem já, Draco!" Promluvil do onoho šepotu, který poté ustal, ale nic dalšího se neozvalo.
"Prosím, neschovávej se, ukaž se mi, chci ti pomoct." V jeho hlase byla patrná starostlivost." Rozhlížel se všude kolem, ale nic, nikoho neviděl.
"Odejdi, já tě tu nechci, nepotřebuji tvou pomoct, je mi tady dobře." Před Dracem se zhmotnil malý chlapeček s ošuntěným oblečením a velkými brýlemi, které zakrývali ony nádherné oči.
"Harry, prosím, vrat se zpátky, jeho už nezachráníš, ale pokud na něj budeš myslet, navždycky zůstane s tebou." Pomaličku k němu popošel blíž, aby ho nevystrašil.
"Lžeš, všichni lžou stejně jako Brumbál, musím tu s ním zůstat, slíbil jsem mu, že ho neopustím." Slzy jako hrachy se mu začaly kutálet po zarudlých tvářích.
"Já nelžu Harry, prosím, věř mi, zůstane s tebou navždy, protože zůstane ve tvém srdci, tady." Vztáhl ruku a dotkl se mladíčkovy hrudi, přesně tam, kde mu bylo srdce.
"Nikdo ti ho už nikdy nevezme, prosím, vrať se, slibuji, že se o tebe postarám." Povedlo se mu toho malého chlapce si přitáhnout do náruče. Jen jej držel a jemně hladil po zádech.
"Musíš ho už nechat odejít Harry, musíš se vrátit zpátky, a normálně žít. Tví přátelé na tebe čekají, Neville, Lenka, já." Harry ho křečovitě svíral a plakal mu do ramene.
"já, bojím se, nechci se vracet, všichni, dívají se na mě, jako bych byl zrůda, já nejsem zrůda." S lesknoucíma se očima se na Draca zadíval a žádal odpověď.
"Ne nejsi, nikdy jsi nebyl a nebudeš, Harry já chci tě zachránit, prosím dovol mi zachránit tě. Neschovávej se tu, já chci být s tebou. Vím, že v minulosti jsme mi dva spolu nevycházeli dobře, ale chci to napravit, chci tě znovu poznat. Dovolíš mi to?" pohladil ho po vlasech a jemně se na něj usmál.
Malý Harry si ho chvilku prohlížel a pak zmizel.
"Harry!" Vykřikl Draco, až mu do očí vhrkly slzy, tak přece jen se mu to nepovedlo. Ještě chvíli počkal v jeho mysli, jestli se neobjeví, ale ne, nebylo slyšet vůbec nic. Proto zmizel z jeho mysli a smutně se na něj zadíval. Sice věděl, že zítra tu bude znovu a opět se o to pokusí, ale hořce chutnala porážka.
"Zítra přijdu zase, Harry, neboj se." Rukou jej opět povískal ve vlasech, a už už se chystal odejít, když zaslechl slabé volání svého jména. Otočil se a to co spatřil, mu málem vyrazilo dech.
Harryho oči se nedívaly za něj, ani skrz něj, ale upíraly se přímo k němu. Seděl tam v těch přikrývkách a na tváři měl malý úsměv.
"Harry, ty..." nebyl schopen tu větu dokončit, svižným krokem se vrátil zpět k posteli a objal ho. Já myslel jsem, že jsem to zkazil." V očích ho pálily slzy, ale on si nedovolil plakat.
"Já nechtěl jsem se vrátit, ale tvoje ruce, vždycky, když jsi pohladil mou hlavu, bylo to poprvé, co jsem něco cítil i uvnitř sebe." Draco se od něj trošku odtáhl a nevěřícně na něj koukal, ale pak se usmál.
"Harry, dovolíš mi se o tebe postarat?" zeptal se s nadějí v hlase.
Odpovědí mu bylo němé přikývnutí.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ai Eater Ai Eater | Web | 4. ledna 2013 v 18:47 | Reagovat

Abych to pochopila,tak to musím asi číst od začátku,že? xD Okay,jde se číst! ^^* Ve škole,tam je na to víc času..ksakru,musím čekat až do pondělí xD

2 Nade Nade | Web | 6. ledna 2013 v 11:08 | Reagovat

Velice dojemná povídka. Když většina Harryho přátel zemřela, hlavně Weasleyovi a Hermiona, nemá nikoho skutečně blízkého. Jenom je divné, že ani novináři nevěnovali osudu Vyvoleného žádnou pozornost. Že by v tom byl nějaký záměr?
Dracova vytrvalost mu přinesla ovoce. Díky, těším se na závěr.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.