Kapitola III.

23. března 2013 v 16:40 | Ilay
Soo, Ahojky moji drazí, já vím, slibovala jsem vám tohle už asi dva týdny spátky, ale já vím že vy víte, že tohle prostě nemáte brát vážně, pokud se týče povídek..xDD Mám tu pro vás další nudnou část, ale nebojte v té příští už konečně bude to vaše chtěné setkání Hotaky a Akia..xDD
A abych vás taky dnes neošidila, konečně jsem našla s pomocí Shinny obrázky mích dvou hlavních hrdinů, takže se připravte, že se, já aspoň doufám, rozslintáte, protože já jsem z toho naprosto na větvi muhahaha..xDD
Tak jo nebudu vás dál zdržovat a tuhle kapitolu věnuji všem, kdo píší komentáře..xDD
A taky, zanedlouho buď dnes nebo zítra si připravte vaše YAOIstycké JÁ, protože to co tu bude bude, jak já doufám peckovní, někteří tuší..xDD
Tak jo, ale teď už povídka..xDD

Přesně v jednu odpoledně seděl Hotaka na smluveném místě v restauraci a čekal na svého informátora, který mu měl předat tolik důležité informace. Už od včerejška se nemohl dočkat, co se na Akia dozví, je to od něj sice nefér, ale potřebuje něco, čím by jej mohl přesvědčit, aby pro něj začal pracovat.
Nedlouho po něm se v restauraci objevil muž v hnědém delším kabátě s kloboukem na hlavě. Až se Hotaka musel uchechtnout, tohle byl na první pohled detektiv, ten oděv a styl chůze jako šelma. Když se jejich oči střetly, jemně na něj pokývnul hlavou. Postarší muž si k němu přisedl a objednal si kávu, jakmile mu ji servírka přinesla, sundal si klobouk a na stůl vytáhl veškeré potřebné dokumenty a materiály, které se mu podařilo za tu krátkou dobu nashromáždit.
"Dobře, pane Hotako, za tu dobu, co jsem měl šanci toho chlapce sledovat jsem zjistil pár věcí. Má sestru a žije jen s
matkou, co se stalo s otcem zatím nevím. Nejsou vůbec bohatá rodina, vlastně jejich matka má dvě práce, aby je uživila a i Akio pracuje, aby si vydělal na školu a důležité věci pro sebe. Jeho sestra má sedm let. Každý den chodí tančit do parku, dokonce se mi i povedlo najít na internetu jeho taneční videa, odkazy na stránky jsem vám již poslal mailem." Na chvíli se odmlčel, aby mohl upít kávy.
"Dál pak pracuje po nocích v jednom baru, no spíš je to jen taková hospoda, kde chodí ta nejhorší lúza a těch peněz si také moc nevydělá." Podá mu jeden papír s chlapcovou fotografií.
"Výborně, a ještě mi řekněte něco, s čím bych ho odrovnal a dostane svůj zbytek peněz, víte potřebuju jej k sobě do firmy, ale jsem si jist, že by mě odmítl."
Detektiv přikývl, celkem chápal tyhle velké muže, ale nezáviděl jim, kolik lidí jej vlastně muselo nenávidět, byl rád za to, že on sám je jen detektiv.
"Jedna věc by tu možná byla nejsem si jistý, ale jeho sestra má nejspíš nějakou závažnou nemoc, momentálně je v nemocnici, myslím, že toto by vám mohlo aspoň nějak pomoci, to je vše, co se mi podařilo za tu krátkou dobu zjistit, ale předpokládám, že život tohoto chlapce nebude nijak pestrý." Dopil svou kávu a zvedl se. I Hotaka se postavil.
"Skvělé, peníze vám během zítřejšího dne přijdou na účet, děkuji za informace, určitě až opět budu něco potřebovat si vás zavolám." Napřáhl k němu ruku, aby si jimi mohli potřást. Pak se každý z nich vydal jinou cestou.
Když Hotaka přecházel skrz park, kde poprvé uviděl Akia, měl nutkání se tam jít podívat, jestli tam náhodou není, ale odolal tomu, nyní musel zosnovat plán. Detektiv mu dal i materiály, kde Akiova rodina bydlí, kam chodí do školy a kde se nachází ta putika, ve které pracuje. Teď už stačilo najít tu správnou chvíli. Věděl, že Akio i nadále bude muset chodit do školy, proto si nemůže dovolit jej chtít mít u sebe po celý den, proto vymyslel jedno velmi schůdné řešení.
Vrátil se zpět do firmy, kde na něj jeho sekretářka již čekala se složkami potenciálních lidí na místo jeho asistenta, bylo jich asi pět a on sám si měl vybrat. Ale bylo mu to jedno.
"Mikono, jelikož vám důvěřuji, chci abyste z těchto pěti lidí někomu zavolala a řekla že se právě stal mým novým asistentem. Řekněme tu všechny podstatné náležitosti a zítra ráno ať se v devět hodin hlásí v mé kanceláři, já mu vše potřebné vysvětlím. Také mi připravte novou smlouvu na poloviční úvazek." Starší žena se na něj nechápavě zadívala.
"Budeme přijímat někoho nového? A do jaké pozice? Nikdo mi nic neřekl." Začala prohledávat papíry, jestli náhodou něco nepřehledla.
"Nemohl vám to nikdo říct, před chvíli jsem se rozhodl. Řekněme že bude něco jako můj společník na večírky, důležité události a bude semnou trávit čas, když ho budu potřebovat, řekněme taková holka pro všechno." Mrkl na ni a ona se vědoucně usmála. Jejímu šéfovi se někdo zalíbil a on nyní spřádá své pavučiny.
"Jistě pane, budete chtít kávu? Na čtvrtou hodinu je domluvené schůze s předními zaměstnanci firmy." Při těch slovek mu podala dvě složky.
"Tady v jedné složce váš nový asistent a ve druhé materiály ke schůzi." Hotaka přikývl, převzal si dokumenty a odešel do své pracovny, k de přestal vnímat vše okolo, dokonce si nevšiml ani Mikono, která mu přinesla kávu.
***

"Ty, Midori, před pár dny mě sledoval nějakej divnej chlap, vůbec nevím kdo to byl, naštěstí už nic, ale řeknu ti, chvíli jsem se celkem jsem se bál." Midori se na něj chvíli nechápavě díval.
"Ale prosím tě, to se ti určitě jenom zdálo, to máš z toho, kde pracuješ, ten bar není nic světobornýho a jsou tam samý šmejdi, měl by sis zkusit najít nějakou jinou práci. Vlastně měl jsi tio zkusit, když hledali toho asistenta. Třeba, pokud by tě nevzali na to místo, měli by tam něco lepšího, přece jenom je to velká firma, mohli platit dobře."
Akio se na něj zadíval způsobem, jestli si z něj Midori nedělá srandu a pak ho bouchl do ramene.
"Vždyť jsem ti říkal, že mě na obleky neužije. Pojď raději tancovat, tohle nemá cenu řešit a já budu muset pak za chvíli do práce." Oba seskočili z betonové zídky a vydali se před zrcadla, kde na sebe kývli a začali.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 23. března 2013 v 17:05 | Reagovat

Tsss, jak si vůbec můžeš dovolit říct, že je tenhle dílek nudný?! Náhodou ta scénka v kavárně mi přišla zajímavá a docela zírám, jak Hotaka bere vážně vzít si Akiu pod svá křídla :D

Haha, ale mám trochu dojem, že Akiovi se do té právě nejprve asi moc chtít nebude a zřejmě to vezme jen kvůli výdělku :D Ale on si Hotaka určitě potom nějaký získá a budou v kanceláři dělat čuňačinky :D

Hééééj, jako doufám, že na další kapitolu nebudeme moc dlouho čekat :D Žádný otálení a šup šup do psaní :D

2 Saki Saki | Web | 23. března 2013 v 19:15 | Reagovat

Ten informátor odetý ako detektív ma úprimne pobavil, musel asi vyzerať veľmi "nenápadne" :D Ohh, som zvedavá, čo je s tou sestrou :/ Dúfam, že sa to dozviem :D *áno, vždycky ju zaujme niečo pomimo xDD* Muhehe, ale ako kukám, Hotaka to nebude mať asi najjednoduchšie s presviedčaním Akia *neznášam skloňovanie -.-* Muhehe, moc sa mi páčila kapitola a už sa moc teším na pokračovanie :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.